Spotkanie w Kole Polskiego Związku Niewidomych

ilustracja12.10.2017

12 października 2017 r. tj. w Światowy Dzień Wzroku, poprzedzający międzynarodowy Dzień Białej Laski 
– święto osób niewidomych i niedowidzących – MZK Piła Sp. z o. o. zorganizował spotkanie informacyjne dla osób zagrożonych wykluczeniem.

Tego dnia w siedzibie Koła Polskiego Związku Niewidomych w Pile przy ul. Śródmiejskiej 13 pracownicy Działu Sprzedaży i Marketingu zapoznali się z sytuacją osób z PZN, korzystających 
z komunikacji miejskiej. Przybliżyli informacje o transporcie zbiorowym, poinformowali o udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych w miejskich autobusach i przede wszystkim wysłuchali uwag oraz postulatów dotyczących oferty przewozowej.

Celem spotkania było także zachęcenie do korzystania z Pilskiej Karty Miejskiej, która z pewnością ułatwia osobom niewidomym i niedowidzącym przejazdy autobusami komunikacji miejskiej.  Pracownicy MZK Piła Sp. z o. o. pomogli członkom Koła wypełnić wnioski o wydanie PKM i zaprezentowali zupełnie nowy wzór Pilskiej Karty Miejskiej, zaprojektowany z okazji obchodów 60- lecia komunikacji miejskiej w Pile.

Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze i zaowocowało nawiązaniem współpracy z członkami Polskiego Związku Niewidomych w Pile. Znając oczekiwania osób niewidomych i niedowidzących względem komunikacji miejskiej, dokładamy wszelkich starań, aby stale rozwijać się i zapewniać coraz wyższą jakość naszych usług.

Składamy podziękowania dla Pana Prezesa Sławomira Nawrota oraz wszystkich członków Koła Polskiego Związku Niewidomych w Pile za otwartość i chęć współpracy.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach działań informacyjnych projektu pn. „Zakup autobusów niskoemisyjnych, modernizacja zajezdni autobusowej MZK Piła Sp. z o. o. w Pile i rozbudowa infrastruktury dla potrzeb komunikacji miejskiej” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020. 

ilustracja Wydrukuj stronę
X