Kampania „SENIORZE BĄDŹ OSTROŻNY”

ilustracja17.03.2018

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych Komenda Powiatowa Policji w Pile rozpoczęła kampanię społeczną pn. „Seniorze bądź ostrożny”. W autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile na monitorach ukazują się zdjęcia znanych w Pile i powiecie pilskim osób, które prezentują wybrane hasła skierowane do seniorów.

16 marca br. w Komendzie Powiatowej Policji w Pile odbyła się inauguracja kampanii pn. „Seniorze bądź ostrożny”, która skierowana jest do starszych osób. Do realizacji autorskiego projektu Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki zaprosił znane osoby w Pile oraz powiecie pilskim, które odpowiedziały bardzo otwarcie na realizację kampanii. W autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile, na monitorach ukazują się zdjęcia poszczególnych osób, które prezentują wybrane hasła skierowane do seniorów. W kampanii udział również wzięła 8-letnia dziewczynka oraz dwóch seniorów, którzy nie dali się wcześniej oszukać.

Inauguracji towarzyszyła specjalnie przygotowana wystawa zdjęć, które jednocześnie są prezentowane w autobusach oraz briefing, podczas którego o całym przedsięwzięciu opowiedział Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki, Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Tomasz Wojciechowski oraz Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile Pan Tadeusz Majewski.

Kampania społeczna pn. „Seniorze bądź ostrożny” jest kontynuacją działań w ramach polityki prosenioralnej, w ubiegłym roku realizowanej między innymi w ramach projektu „Seniorze nie daj się oszukać”. Teraz zmieniliśmy nazwę, eksponując kwestie zachowania ostrożności w różnych życiowo sytuacjach, nie tylko w oparciu o znane w całej Polsce kazusy przestępstw oszustw metodą na wnuczka, na policjanta, lecz także uwzględniając inne sytuacje w których wymagana jest większa ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

Chodzi na przykład o bezpieczne przechodzenie na przejściach dla pieszych lub w innych dozwolonych miejscach, nie wpuszczanie do domu nieznajomych osób, bezpieczne przechowywanie gotówki, czy zachowanie czujności podczas zakupów.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się do kampanii. Tego typu przedsięwzięcia profilaktyczne będą dalej realizowane, żeby mieszkańcom Piły i mieszkańcom powiatu pilskiego żyło się bezpieczniej – powiedział podczas briefingu Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki.

ilustracja Wydrukuj stronę
X