Nowe Solarisy już w Pile !

ilustracja03.01.2018

Miejski Zakład Komunikacji w Pile ma 4 nowe autobusy w taborze

Pod koniec roku 2016 wniosek Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile znalazł się na liście projektów wybranych do dofinansowania w Wielkopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014 – 2020.

W ramach projektu unijnego pn. „Zakup autobusów niskoemisyjnych, modernizacja zajezdni autobusowej MZK Piła Sp. z o. o. w Pile i rozbudowa infrastruktury dla potrzeb komunikacji miejskiej” Miejski Zakład Komunikacji zakupił kolejne 4 niskopodłogowe autobusy Solaris Urbino 12 z silnikiem diesla.

Wartość zakupu 4 autobusów : 
3 316 000,00 – netto
4 078 680,00 – brutto

Nowe autobusy to autobusy czwartej generacji, spełniające najostrzejsze normy środowiskowe EURO6.

Posiadają trzy bezstopniowe wejścia, są przyjazne dla osób niepełnosprawnych i wyposażone w system zapowiedzi głosowych, informując pasażerów o najbliższym przystanku. Budowa nadwozia autobusów umożliwia kierowcy lepszą widoczność krawędzi chodnika po prawej stronie pojazdu, zwiększając tym samym bezpieczeństwo pasażerów oczekujących na przystanku.

Autobusy Solaris Urbino wyposażone są w stanowisko do mocowania wózków inwalidzkich wraz z przyciskiem informującym o zamiarze wysiadania przez osobę niepełnosprawną. W razie potrzeby kierowca ręcznie wysuwa podest – specjalną rampę wjazdową dla wózków.

Autobusy są wyposażone w systemy monitorujące, które zwiększają poziom bezpieczeństwa pasażerów oraz w nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne, poprawiające ich komfort jazdy.

Dla wygody pasażerów w autobusach są zamontowane dwufunkcyjne kasowniki, w których można skasować zarówno bilet papierowy jak i zarejestrować wejście przy użyciu Pilskiej Karty Miejskiej. Zamontowane gniazda USB ułatwiają podładowanie telefonu podczas podróży.

ilustracja Wydrukuj stronę
X