O bilecie dobowym raz jeszcze ...

ilustracja03.01.2018

ZASADA OBOWIĄZYWANIA BILETU DOBOWEGO

Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Piły z dnia 19 grudnia 2017 r. do taryfy opłat MZK Piła Sp. z o. o. został wprowadzony BILET DOBOWY.

Bilet dobowy to bilet uprawniający do wielokrotnych przejazdów na dowolnych trasach linii autobusowych
z możliwością przesiadania się do innych pojazdów, ważny w dniu w którym został zakupiony
(od godz. 0:00 do godz. 23:59).

Cena biletu : 
- bilet normalny- 8,00 zł
- bilet ulgowy- 4,00 zł

Dotychczas, w taryfie opłat MZK Piła Sp. z o.o.,  jedynym rodzajem biletów jednorazowych był bilet jednoprzejazdowy, ważny wyłącznie w pojeździe, w którym został skasowany lub zakupiony w biletomacie
czy u kierowcy. Mając na uwadze uatrakcyjnienie oferty przewozowej i zachęcenie do korzystania z komunikacji miejskiej nowych grup społecznych, wprowadziliśmy nowy asortyment biletu jednorazowego – bilet dobowy.
Jest to bilet dedykowany przede wszystkim mieszkańcom, którzy w danym dniu planują kilka podróży w różne miejsca w mieście i nie posiadają biletu okresowego sieciowego. 

Bilet dobowy, ważny jest przez cały dzień w godzinach funkcjonowania komunikacji miejskiej (obowiązuje data pierwszego skasowania biletu w wersji papierowej lub data zakupu biletu w biletomacie czy u kierowcy), umożliwia pasażerom elastyczne i wielokrotne korzystanie z  oferty przewozowej  dzięki nieograniczonej liczbie
przejazdów i przesiadek.
Wcześniej pasażer, który chciał dojechać do celu, korzystając z dwóch autobusów (z jedną przesiadką) i następnie odbyć podróż powrotną korzystał z 4 biletów jednorazowych w cenie 2,70 zł, czyli koszt podróży wynosił 10,80 zł. Teraz – cena biletu dobowego to 8 zł.

Korzystna cena  biletu dobowego ma zachęcić  mieszkańców,  którzy dotychczas rzadko korzystali z usług komunikacji miejskiej oraz turystów i inne osoby przebywające w Pile okazjonalnie, by wolnym czasie zobaczyli miasto i jego atrakcje, podróżując bez ograniczeń przez cały dzień za jedyne 8 zł. 

ilustracja Wydrukuj stronę
X