Oświadczenie MZK Piła w sprawie ostrzelania autobusu linii nr 3 w dniu 23 września br.

ilustracja24.09.2020

W odniesieniu do zdarzenia z dnia 23 września br., w którym strzelano do naszego autobusu, wyrażamy głębokie rozczarowanie zachowaniem osoby lub osób, które posunęły się do tak bulwersującego czynu. Sprawca strzelał w szyby autobusu komunikacji miejskiej, w kierunku pasażerów i kierowcy. Tak lekkomyślny czyn mógł stanowić zagrożenie życia i zdrowia pasażerów oraz kierowcy autobusu.

Jesteśmy zasmuceni bezmyślnością sprawcy. Zdarzenie mogło być tragiczne w skutkach.

Kierowca, wykazał się dojrzałością i opanowaniem, słysząc strzały i huk rozbitych szyb, wysiadł z kabiny i zadbał o bezpieczeństwo pasażerów, prosząc, aby przyjęli bezpieczne pozycje.
Następnie zadzwonił po policję.

Na szczęście nikomu z pasażerów i kierowcy autobusu nic się nie stało.

W wyniku zdarzenia został uszkodzony jeden z nowych autobusów hybrydowych, przez co, aż do zakończenia naprawy, będzie wyłączony z ruchu. Autobus codziennie służy mieszkańcom, jeżdżąc na liniach priorytetowych.

Wszystkich świadków zdarzenia lub osoby mogące przyczynić się do ujęcia sprawcy prosimy o kontakt z pilską policją. Znalezienie i ukaranie sprawcy ochroni mieszkańców przed podobnymi sytuacjami w przyszłości i być może pobudzi do refleksji osoby, które zachowały się w sposób wyjątkowo nieodpowiedzialny.

ilustracja Wydrukuj stronę
X