System samodzielnego otwierania drzwi przez pasażerów

ilustracja22.06.2021

SAMODZIELNE OTWIERANIE DRZWI W AUTOBUSACH 

Z dniem 1 lipca wprowadzamy nowy projekt - samodzielne otwieranie drzwi w autobusach przez pasażerów.

W związku z pełną wymianą taboru, wszystkie nasze autobusy posiadają funkcję umożliwiającą samodzielne otwieranie drzwi pojazdu przez pasażera, przy pomocy przycisków umieszczonych na zewnątrz i wewnątrz pojazdu.

Korzyści płynące z wdrożenia tego systemu to przede wszystkim większy komfort dla pasażerów i kierowcy (oszczędność ciepła zimą i sprawniejsza klimatyzacja latem), ponadto pełna swoboda wyboru wejścia/wyjścia dla pasażerów.

Mając świadomość, że jest to istotna zmiana dla mieszkańców w odniesieniu do dotychczasowego korzystania z komunikacji miejskiej w naszym mieście przyjęliśmy, że w początkowym okresie wdrażania tego rozwiązania, kierowca, w trosce o bezpieczne i komfortowe przewożenie pasażerów, będzie wsparciem i w razie potrzeby odpowiednio zareaguje i otworzy drzwi pasażerom nie radzącym sobie z obsługą w tym zakresie. 

Każdy autobus będzie oznakowany piktogramami ułatwiającymi korzystanie z funkcji przycisku samodzielnego otwierania drzwi.

piktogram – na drzwiach wewnątrz autobusu            piktogram – na drzwiach na zewnątrz autobusu

                         

W autobusach i na wiatach będą umieszczone plakaty z informacją.

W innych miastach w Polsce system sprawdza się od wielu lat, dlatego mamy nadzieję, że zostanie pozytywnie przyjęty także przez mieszkańców Piły. System, obok poprawy komfortu,  daje przede wszystkim pasażerowi swobodę wyboru drzwi którymi chce wejść i wyjść z autobusu.

ilustracja Wydrukuj stronę
X