Drzwi Otwarte

W sobotę 19 września 2015 r. Miejski Zakład Komunikacji zorganizował Drzwi Otwarte na terenie zajezdni autobusowej.

Pogoda dopisała, zainteresowanie i obecność mieszkańców też. Tego dnia przy współpracy zaprzyjaźnionych spółek miejskich: Miejskiego Zakładu Oczyszczania - Wysypisko Sp. z o. o., Spółki Wodno-Ściekowej GWDA, Związku Międzygminnego Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi oraz Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. promowano Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i EKO - styl życia.

Przy stoisku MZK Piła Sp. z o. o. można było uzyskać potrzebne informacje dotyczące sprzedaży biletów przez Internet, nowej strony internetowej, otrzymać aktualny schemat linii komunikacyjnych i rozkłady jazdy, wyrobić Pilską Kartę Miejską, czy doładować bilet okresowy lub portmonetkę elektroniczną.

Podczas imprezy zaprezentowany został autobus elektryczny marki Solaris, który przewoził pasażerów po mieście. Swoją premierę miała także maskotka firmowa – Zebra – która, rozdawała dzieciom cukierki i pozowała do wspólnych zdjęć. Zarówno dzieci jak i dorośli znaleźli dla siebie mnóstwo atrakcji i konkursów.

W konkurencji sprawnościowej zmierzyli się kierowcy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile. Dziesięciu najlepszych po testach teoretycznych przystąpiło do konkursu sprawnościowego na zajezdni, gdzie każdy z przybyłych gości mógł im kibicować.
Pierwsze miejsce zdobył Leszek Michalski, drugie Marzena Rudzka. To właśnie oni pojadą do Warszawy, aby reprezentować MZK Piła Sp. z o. o. w Ogólnopolskim Konkursie Kierowców o Puchar Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej w dniach 29-30.10.2015 r.

Obecna była Pani Beata Dudzińska z-ca Prezydenta Miasta Piły, która wręczyła dyplomy i nagrody wszystkim kierowcom i skorzystała z przejazdu elektrycznym Solarisem.

Wiele osób dotarło na ul. Łączną rowerami celem znakowania jednośladów przez Pilską Policję.

Zajazd Tarcza zapewnił dobre jedzenie i napoje, a Manufaktura Lodów Prawdziwych przepyszne lody, tego ciepłego wrześniowego popołudnia.
Całość imprezy umilał oprawą muzyczną DJ – nasz kierowca Janusz Bohla.

Zapraszamy na Drzwi Otwarte w przyszłym roku !

ilustracja Wydrukuj stronę
X