Gra miejska - świetna zabawa !

ilustracja22.08.2017

GRA MIEJSKA – „URODZINY MZK”

22 sierpnia br. Miejski Zakład Komunikacji w Pile świętował swój jubileusz z mieszkańcami naszego miasta, którym zaproponował nie lada wyzwanie. W ramach gry miejskiej kilkadziesiąt osób rozwiązywało zadania przygotowane specjalnie na ten dzień.

Na początku wszystkim, którzy chcieli wziąć udział w zabawie, tajny agent przedstawił instrukcję gry miejskiej „Urodziny”.
Zadbaliśmy o to, by przypomnieć dzieciom o zasadach bezpieczeństwa na ulicach miasta.

Celem gry było zapoznanie dzieci z działalnością i historią MZK Piła. Dlaczego gra? Odpowiedź jest prosta. Za pomocą zabawy można przemycić ciekawe informacje związane z firmą, o których dzieci nie zdawały sobie sprawy.

Razem z innymi graczami świętowały 60 urodziny komunikacji miejskiej w Pile. Dzieci przekonały się, że nie tylko ludzie celebrują swoje urodziny, ale że jest zakład, który przez lata zapisywał się na kartach historii Piły. Dzięki tej zabawie młodzież miała okazję poznać miasto, jego atrakcje. Wartością nadrzędną było przede wszystkim stworzenie warunków do zabawy z rówieśnikami,
odciągnięcie ich od ekranu komputera czy telewizora.

Zaaranżowane przez organizatora spotkania z tajnymi agentami spowodowały, że ciekawość dotarcia do kolejnego celu i rozwiązanie następnych zadań było dla uczestników wyzwaniem, które z wielkim zaangażowaniem podejmowali.

Każda grupa otrzymała kartę drużyny, na której musiała zapisać swoje dane. Była ona dokumentem, na którym uczestnicy zdobywali pieczątki – znak, że dotarli do określonych celów i rozwiązali przydzielone im zadania. Uczestnicy rozpoczęli zabawę w autobusie zlokalizowanym przy Pl. Zwycięstwa. Następnie odwiedzili Biuro Obsługi Klienta przy al. Piastów, po czym udali się na Wyspę,
by rozwiązać zadania na pokładzie Tramwaju Wodnego „Gordalina”. Kolejnym punktem gry było Muzeum Okręgowe, w którym uczestnicy rozwiązywali zadania przy okazji zwiedzania wystawy „Historia komunikacji miejskiej w Pile”.

Przygotowane zadania wyzwoliły w członkach gry kreatywność i chęć współdziałania w zespole. Polecenia były zróżnicowane
ze względu na dużą rozpiętość wiekową dzieci. Należało rozwiązać zagadkę, ułożyć wierszyk, odpowiedzieć na pytania, odszukać zagubione wyrazy czy prawidłowo ułożyć puzzle. Każde dziecko miało okazję, by pochwalić się swoimi umiejętnościami i talentami, dzięki czemu wszyscy w drużynie czuli się potrzebni, a co za tym idzie, z każdym rozwiązanym zadaniem zadowolenie dzieci rosło.
A nam chodziło o to, by uczestnicy czuli się szczęśliwi i spełnieni.

Metą była ponownie Wyspa, na której na uczestników oczekiwali organizatorzy wraz z Panią Prezydent Beatą Dudzińską
i Prezesem MZK – Tadeuszem Majewskim.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Dzieci jako pierwsze w Pile dostały możliwość przetestowania biletów jednorazowych
na przejazd autobusem komunikacji miejskiej, zakodowanych w specjalnych zegarkach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i bardzo dziękujemy !

ilustracja Wydrukuj stronę
X