Zakup nowych autobusów

UMOWY PODPISANE – START PRODUKCJI !
 
 
W dniu 19 czerwca br. o godz. 13.00 w siedzibie firmy SOLARIS Bus & Coach S.A. zostały podpisane dwie umowy pomiędzy producentem autobusów i pilskim przewoźnikiem.
Umowy podpisali Wiceprezes Zarządu Solarisa Dariusz Michalak i Prezes MZK Piła Sp. z o.o. Tadeusz Majewski w obecności Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego.
 
Pod koniec 2016 r. projekt Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile pn. „Zakup autobusów niskoemisyjnych, modernizacja zajezdni autobusowej MZK Piła Sp. z o. o. w Pile i rozbudowa infrastruktury dla potrzeb komunikacji miejskiej” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020, zajął szóstą lokatę na liście projektów dofinansowanych ze środków UE. 
 
Pozwoliło to firmie na zakup łącznie 10 nowych, niskoemisyjnych autobusów, w tym: 6 sztuk niskopodłogowych pojazdów miejskich hybrydowych oraz 4 autobusów niskopodłogowych klasy MAXI z silnikami diesla Euro 6.
 
Łączna wartość zamówienia wynosi prawie 14,8 mln złotych.
 
Zamówione autobusy w znacznym stopniu poprawią warunki i komfort podróży pasażerów. Ich niskopodłogowa konstrukcja umożliwi swobodne wejście/wyjście osobom z niepełnosprawnością poruszającym się na wózku, dzięki odpowiedniej platformie (rampie najazdowej). 
Dodatkowo pojazdy zostaną wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, gniazda USB, biletomaty i system zapowiedzi głosowych, który informuje pasażerów o lokalizacji następnego przystanku, jako ułatwienie dla osób starszych, niedowidzących i niewidomych.
Unijny projekt zakłada też, że we wszystkich autobusach MZK pojawi się nowoczesny system monitoringu.
Zwiększy to bezpieczeństwo pasażerów i kierowców. 
 
Umowy podpisane, produkcja ruszyła, teraz – pozostaje nam tylko czekać na nowe, ekologiczne, srebrno – zielone pojazdy, które zasilą nasz pilski tabor.
 
ilustracja Wydrukuj stronę
X