BOK MZK wydaje Pilskie Koperty Życia

ilustracja09.03.2020

Biuro Obsługi Klienta MZK przy alei Piastów to nowy punkt, w którym pilanie mogą odebrać Kopertę Życia. 

Do tej pory dostępna była ona w Urzędzie Miasta, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Pile przy ul. Kwiatowej oraz punkcie Obsługi Mieszkańców Galerii IBI.

Przypominamy, że Pilska Koperta Życia to akcja społeczna skierowana do osób chorych, starszych, samotnych czy niepełnosprawnych. Polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych.

„Pilska Koperta Życia” przechowywana jest  w lodówce oznakowanej charakterystyczną naklejką z logo akcji. Ułatwia to prace służb ratowniczych, pozwala na postawienie jak najszybszej diagnozy i zastosowanie trafnego leczenia, ma duży wpływ na bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta. Akcja adresowana jest do służb medycznych a szczególnie do lekarzy i ratowników pogotowia ratunkowego wezwanych na interwencję w domu chorego. Stanowi nieocenioną pomoc w podjęciu szybkiej akcji ratującej życie.  

Zestaw Pilska Koperta Życia zawiera:
- naklejkę na lodówkę z logo akcji,
- plastikową kopertę,
- kartę informacyjną,
- ulotkę informacyjną.

Dotychczas zostało wydanych tysiąc Kopert Życia. Kolejne tysiąc sztuk czeka na odbiór w ww. punktach dostępnych dla mieszkańców.


ilustracja Wydrukuj stronę
X