Siódemka z dobrym klimatem

ilustracja14.03.2019

Miejski Zakład Komunikacji w Pile został zaproszony do wsparcia kampanii społecznej uczniów klasy 7 c ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile. Uczniowie włączyli się w realizację ogólnopolskiego projektu Uniwersytetu Dzieci pn. „Klimatyczna klasa”. Na terenie pilskiej placówki klasa prowadzi kampanię społeczną zatytułowaną „Siódemka z dobrym klimatem”, której tematem przewodnim jest ochrona środowiska. Uczniowie przeprowadzają liczne akcje, uczestniczą w lekcjach edukacyjnych organizowanych przez pracownika Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Poznań, organizują konkursy szkolne i konkurs miejski pod patronatem Prezydenta Miasta Piły, a także prowadzą bloga tematycznego.

W ramach kampanii Prezes MZK Piła Sp. z o.o. spotkał się z uczniami, aby przybliżyć tematykę związaną z ochroną środowiska w zakresie komunikacji miejskiej i przyszłości dla komunikacji – zakup autobusów zeroemisyjnych.

Dziękujemy wszystkim młodym mieszkańcom miasta za zainteresowanie tematyką komunikacji miejskiej i działania mające na celu zwiększenie świadomości, jak ważne dla mieszkańców jest czyste powietrze w naszym mieście.

 

ilustracja Wydrukuj stronę
X