Zawód Kierowca - Zawodowe Czwartki

ilustracja18.06.2019

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu MZK Piła, dzieci z Przedszkola Publicznego nr 8 oraz nr  11 z Piły poznały od zaplecza zawód i pracę: KIEROWCA.
Było to ostatnie spotkanie z serii Zawodowe Czwartki w sezonie 2018/2019 w ramach cyklu współorganizowanego z nami przez Publiczną Bibliotekę Pedagogicznę w Pile.

Pan Sławek – kierowca w MZK Piła – opowiadał o swoim zawodzie, czego on wymaga, jakie są zalety bycia kierowcą oraz o przeciętnym dniu kierowcy. Tłumaczył m.in. jakie cechy powinien mieć kierowca, jak ważny i potrzebny jest to zawód oraz co to jest autobus hybrydowy. W MZK była możliwość dokładnego obejrzenia autobusu, jego ogromnego silnika, a nawet dzieci mogły usiąść na chwile za kierownicą pojazdu.

Pani Basia natomiast opowiedziała o zasadach bezpieczeństwa w autobusie oraz na przystanku. Dzieci miały kilka zadań do wykonania, z którymi świetnie sobie poradziły. Zostały nagrodzone kolorowankami o zawodach, a także miały specjalny przejazd do lub z przedszkola. Wesoły autobus huczał od śpiewów przedszkolaków z dedykacją dla Pana Kierowcy.

Tego życzymy kierowcom w codziennej pracy – radości i życzliwości pasażerów. Serdecznie dziękujemy MZK Piła za świetnie przeprowadzone zajęcia i zachęcamy jednocześnie do podjęcia pracy w tym zawodzie – oraz w tym zakładzie – bo nadal ofert pracy dla kierowców jest dużo.

ilustracja Wydrukuj stronę
X